14.02 - Koncert Premierowy Marcin Spenner "Na Czas"banner glowny

A+ A A-

14.02 - Koncert Premierowy Marcin Spenner "Na Czas"

Marcin Spenner - Koncert Premierowy Klub Pokład Marcin Spenner - Koncert Premierowy

1 lutego 2019 ukaże się długo oczekiwany, debiutancki album Marcina Spennera. Wybór Gdyni, na koncert premierowy nie jest przypadkowy, bo tu się wszystko zaczęło.


Marcin Spenner, jeden z najciekawszych męskich głosów młodego pokolenia, to rodowity gdynianin, który często jest określany mianem niepoprawnego romantyka i specjalisty od nastrojowych ballad, jednak to nie wszystkie odsłony jego muzycznego DNA.

W czwartkowy wieczór zaprezentuje Państwu swój najnowszy materiał z debiutanckiej płyty oraz kilka muzycznych niespodzianek, przygotowanych specjalnie na to wydarzenie.

Marcin Spenner tak mówi o płycie: „NA CZAS” - to przewrotny tytuł mojej autorskiej płyty. Czas może być naszym wrogiem, albo sprzymierzeńcem… Trochę mi zajęło, aby przestać się z nim ścigać i wybrać jednak tę drugą opcję. Oddaję Wam 12 piosenek z niebanalnymi tekstami, których autorką w większości jest niezastąpiona Karolina Kozak. Każda z tych kompozycji to oddzielna historia, która naprawdę się wydarzyła lub mogłaby się wydarzyć.

Artyście prawdziwą popularność przyniósł udział w „X - Factorze”. Wraz z Dawidem Podsiadło dotarł do finału drugiej edycji programu, zajmując ostatecznie drugie miejsce. Po programie, blisko współpracował z gdańskim Custom34 Studio, gdzie nagrał swój pierwszy singiel oraz kilka utworów z innymi artystami, a następnie… „zniknął”. Nie porzucił jednak muzyki. Przez ostatnie kilka lat cierpliwie szlifował warsztat, zdobywał doświadczenia, rozwijał się jako wokalista i poszukiwał swojej muzycznej drogi.

Przełomem w karierze okazało się spotkanie z Bogdanem Kondrackim – producentem płyt czołowych polskich artystów (m.in. wspomnianego Dawida Podsiadło, czy też Brodki, Ani Dąbrowskiej i wielu innych artystów), który został producentem debiutanckiej płyty Marcina Spennera. Bogdan Kondracki o Marcinie: „Jest nie tylko niezwykle zdolnym wokalistą, jest też
współkompozytorem wszystkich utworów, które znajdą się na albumie. Prawie wszystkie linie melodyczne są jego autorstwa. Doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, co nie jest takie częste w
polskim show biznesie, że nawet największy talent musi być poparty ciężką pracą. Zanim rozpoczęliśmy współpracę, dużo rozmawialiśmy o kierunku muzycznym albumu, postanowiliśmy
odciąć się od dotychczasowych piosenek Marcina i rozpocząć wszystko od początku. Postanowiliśmy, że chcemy nagrać szlachetną, po prostu dobrą płytę, bez oglądania się na stacje
radiowe i obecnie panujące trendy."

Marcinowi Spennerowi na scenie będzie towarzyszył zespół w składzie:
Piotr Łukaszewski - gitary,
Sławomir Mroczek - gitary,
Daniel Werner - perkusja,
Marcin Kłosowski - bass/moog
Krzysztof Dziemidzik - instrumenty klawiszowe

Organizator: Klub Pokład
Produkcja koncertu: Agencja IMAGE TEAM
Partnerzy koncertu: 2trackrecords, Custom34 Studio, Legalna Kultura,
Patroni medialni: Radio Gdańsk S.A., Trojmiasto.pl, Polska Płyta / Polska Muzyka

Bilety w cenie 30 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu, dostępne w Tawernie obok klubu Pokład oraz on line na KupBilecik, Eventim oraz Ticketmaster.

Otwarcie klubu 19:00 Start koncertu 20:00

Partonat            Partnerzy

       

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Log in or create an account